Zimní radovánky užívaly děti z naší školky v posledním lednovém týdnu. Povídaly si o zimních sportech, vyráběly brusle, lyže, bruslaře na zamrzlém rybníku, zmínily také bezpečnost při sportování i nutnou sportovní výbavu a oblečení včetně ochranného vybavení. V obou třídách probíhala zábavná cvičení, ve velké třídě se děti klouzaly po lavičce, v malé třídě lyžovaly po papírových stránkách. V úterý se děti vydaly na zimní stadion v Kolíně, kde absolvovaly další lekci bruslení s hokejovými trenéry. Ve čtvrtek za dětmi přijel pan Marek a paní Kateřina se svojí dřevíčkovou dílnou. V jejich dílně od loňska přibyly nové dětské stolní vrtačky, děti brousily, vrtaly, zatloukaly, mohly si vyrobit autíčka, berušky nebo ježky. Své výtvory hned vyzkoušely při automobilových závodech na šikmé ploše.