Týden s tématem Pečujeme o své zdraví jsme v pondělí zahájili pohádkou O Budulínkovi v podání klasického loutkového divadla. Děti se dočkaly moderního zpracování klasické pohádky a setkaly se s opravdovými dřevěnými loutkami. Představení sledovaly velmi zaujatě a na závěr se mohly s dřevěnými i živými herci vyfotografovat. Celý týden si děti hrály na lékaře, učily se ošetřovat zlomeniny, vařily si šípkový čaj a vyráběly bacily.
Podzim na poli – tak zní téma tohoto týdne. Ve velké třídě v pondělí děti zahájily oslavou svátku spolužáka Františka, při dopoledním pobytu venku si některé děti zahrály na pomocníky a hrabaly listí před jídelnou. Byly moc šikovné! V malé třídě si děti vyráběly políčko a také na něj hned zasadily pěkné zelené okurky. V úterý jsme vyrazili na celodenní výlet do Dýňového světa, který se nachází v obci Leština u Světlé nad Sázavou.  Počasí na nás bylo tentokrát moc hodné a statek nás přivítal nádherným slunečným dnem s příznivými teplotami. Děti se vyřádily na všech přírodních atrakcích, tvořily z dýní obrazce, prošly obří dýňové bludiště, zaplavaly si ve slámovém bazénu. Cestou je doprovázeli dva čtyřnozí kamarádi – pejsek a koza, viděly živé prasátko, králíky, koně, slepice i s kuřátky, kachny i velkou zemědělskou techniku. Den se nám moc vydařil. V tomto týdnu děti také vytvářely tečkované obrázky a hrály pohádku O veliké řepě.
Skřítek Podzimníček s námi ve školce setrval i v tomto týdnu. Podívejte se, jak děti z obou tříd tvořily, cvičily, jak jsme ve velké třídě oslavovali narozeniny spolužačky Adinky.  Počasí nám ještě dost přeje, a tak můžeme trávit hodně času i venku.
[/su_box]
Barvy a dary skřítka Podzimníčka  – týden jsme zahájili seznámením se skřítkem, děti si ho pojmenovaly, prozkoumaly lesní prostředí, ve kterém skřítci žijí, rostou a sílí. Také jsme oslavili narozeniny spolužačky Violky. V úterý jsme se rozloučili s létem tradiční Broučkiádou. Berušky, mravenci, včelky, brouk roháč, čmelák, housenka, motýlci, ti všichni se sešli v naší školce a pod vedením Podzimníčka soutěžili, tančili, opékali buřtíky a hráli si. Počasí nám přálo, a tak jsme mezi hraním našli čas i na krátkou procházku po vsi. Dopoledne jsme si moc užili! Děkujeme všem rodičům za přípravu krásných masek! V tomto týdnu naši nejmenší kamarádi tvořili temperovými barvami krásné podzimní stromy. Také pracovali s interaktivní tabulí.
Co skrývá proutěný košík? To prozkoumávaly děti tento týden. Malovaly temperovými barvami, sázely do truhlíků před školkou vřesy, vytvářely obrázky do oken. Na zahradě si jen tak hrály s vodovými barvičkami, což je velmi baví. Plánované divadélko nám bohužel nevyšlo, ale děti o představení samozřejmě nepřijdou.
Náš druhý zářijový týden – děti se postupně sžívají, zvykají si na sebe i na nás,  upevňujeme pravidla společného soužití. Tento týden nás také navštívilo maňáskové divadélko manželů Mokrošových s trojicí pohádek Budka v poli, Máša a medvěd a O Budulínkovi.  Teplé počasí nám dovolilo trávit hodně času venku a užívat posledních záblesků léta.
První týden ve školce – ve středu 1. září jsme společně zahájili nový školní rok. Děti se setkaly se svými loňskými kamarády, přivítaly kamarády nové, věnovaly se hraní i tvoření, vyzkoušely opravené herní prvky na školní zahradě a dokonce stihly oslavit svátek spolužačky Adélky a narozeniny spolužáka Tomáška. V obou třídách se také zpívalo. Velké děti zpívaly s klavírem známé písničky a nejmenší dětičky při zpívání i hrály na ozvučná dřívka. Myslím, že jsme si to všichni moc užili!
Archiv 2020/21 Archiv 2019/20 Archiv 2018/19

✏️ Naposledy aktualizováno 15. října 2021