Barvy a dary skřítka Podzimníčka – téma dalšího zářijového týdne. Jak by asi mohl vypadat takový skřítek a jaké dary nám v průběhu barevného podzimu chystá, to vše a mnohem víc zkoumaly děti z obou tříd. Poznávaly, tvořily, hrály si, hodně času trávily venku. Ve středu jsme navštívili divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků, které bylo hodně veselé a dětem se moc líbilo. Ve čtvrtek jsme se tradiční Broučkiádou rozloučili s létem. Do školky v ten den místo dětí přiletěli broučci, berušky, motýlci, čmeláci, včelky, vosy, komár, přiběhli pracovití mravenečci, dokonce připochodovala i jedna zelená housenka. Užili jsme si kouzelné dopoledne a děkujeme všem rodičům za přípravu krásných kostýmů.

Co skrývá proutěný košík zkoumaly děti z obou tříd tento týden. Poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny, prohlížely, ochutnávaly, kreslily, tvořily, děti z velké třídy dokonce i pekly štrůdl, který nakonec nabídly všem ostatním kamarádům. Ve velké třídě jsme oslavili 5. narozeniny spolužačky Violky. Týden se vydařil, i když počasí nás trochu zlobilo a děti nemohly být tolik času venku, jak by si jistě přály.

Kamarádský týden v naší školce byl plný tvoření, her a aktivit k navození přátelské atmosféry ve třídě, co nejlepší adaptaci nejen nováčků, ale i loňských nejmenších, které čekala po prázdninách velká třída.  Pro zpestření přijelo za dětmi v úterý maňáskové divadélko manželů Mokrošových a přivezlo s sebou trojici pohádek: Hrnečku, vař!, O zlaté rybce a O Smolíčkovi.  V malé třídě děti pracovaly s interaktivní tabulí, starší děti se věnovaly vytvoření živého řetězu, hádaly své kamarády pomocí sluchu, obdarovávaly se navzájem. Hodně času jsme v důsledku teplého počasí mohli trávit venku na naší krásné zahrádce. Týden se nám moc povedl.

První dny ve školce – hrátky na zahrádce, tvoření, oslava svátku spolužačky, cvičení, to všechno už zažily vaše děti během prvních dvou dnů nového školního roku.

Archiv 2021/22 Archiv 2020/21 Archiv 2019/20 Archiv 2018/19

✏️ Naposledy aktualizováno 23. září 2022