Sportovní týden bohatý na zážitky prožily děti ve druhém červnovém týdnu. Předškoláci vyrazili na cyklovýlet do Konárovic, menší děti a děti, které neměly o jízdu na kole ve skupině zájem, podnikly výpravu do lesa za vesnicí. Cestou se zastavily před domem Adámka z velké třídy, aby si mohly prohlédnout jeho nové štěňátko. Ve středu se celá školka vydala na výlet autobusem do Farmaparku v Soběhrdech. Děti viděly plno zvířátek, řádily ve velké vnitřní herně i na venkovních hřištích a  stavěly stavby z velkých kostek v obřím hranolkovišti. Počasí bylo nakonec na jedničku a výlet si moc užily. V pátek se konalo na zahradě MŠ slavnostní rozloučení s předškoláky. Po jeho ukončení se předškoláci vydali na dlouhou průzkumnou stezku s úkoly a ti nejodvážnější mohli ve školce i přespat. V tomto týdnu také oslavil s kamarády své narozeniny Tobík z velké třídy.