Jaro už nakukuje do všech zahrádek, lesů, parků a vytahuje z hlíny nejen trávu, ale i všechny jarní kytičky, které zase lákají včelky a barevné motýly. Děti užívají sluníčka, pohybu na čerstvém vzduchu, zahrádky, ve školce tvoří květiny a motýlky různými technikami. Hned v pondělí přijel děti navštívit pan Slávek Boura se svými Logohrátkami. Děti si hravou výuku moc užily. Ve velké třídě oslavila svůj svátek Emička. Ve středu děti shlédly představení nového letadélka na dálkové ovládání v podání známého modeláře pana Kratochvíla. Ve čtvrtek si velké děti zasadily ve třídě do květináčků léčivou lichořeřišnici a teď s napětím čekají, co jim vyroste.  V pátek plavci předvedli své dosavadní dovednosti v kolínském Vodním světě.