Barborka a Mikuláš, to bylo téma dalšího prosincového týdne. Vánoce se kvapem blíží, děti rozsvítily první svíčku na adventním věnci a těšení na nejkrásnější svátky v roce je v plném proudu. V pondělí přišel za dětmi Mikuláš se svými pomocníky – andělem a čertem. Děti si s nimi pěkně popovídaly, zatančily, zazpívaly a byly odměněny mikulášskou nadílkou. V průběhu týdne užívaly sněhové nadílky, která není v našem kraji úplně obvyklá, o to větší radost dětem přinesla. Několikrát byly děti také zkoušet u kapličky krátké vystoupení s koledami a tanečky. V obou třídách se tvořilo, děti ozdobily upečené perníčky na vánoční trh polevou, vyrobily si andílky a čerty, svoje šesté narozeniny oslavil Ríša, k pátým narozeninám popřály děti Emilce. V pátek jsme ozdobili vánoční stromek v OC Futurum v Kolíně, letos na téma: Zima podle Josefa Lady. Až tam zavítáte na nákupy, mrkněte. Děti obdržely za ručně vyrobené ozdobičky sladkou odměnu a peněžitou poukázku.