V pohádkovém světě se děti ocitly první březnový týden. Vyráběly kulisy k pohádkám, chystaly kostýmy, třídy se proměnily v divadelní pódia. Ve velké třídě se hrála Červená karkulka, O perníkové chaloupce, O koblížkovi a O šípkové Růžence. Všechny děti, které měly o účinkování zájem, se vystřídaly v různých rolích. Pár ostýchavějších hrálo spokojené diváky. Ve velké třídě oslavili krásné šesté narozeniny Filípek s Adámkem. Jarní sluníčko doprovodilo děti na oblíbené lanové hřiště, ke koupališti i na louku za rybník, kde si v pátek dokonce zahrály fotbálek. Malé děti hrály pohádku O veliké řepě, O červené karkulce, zpívanou Šípkovou Růženku a Perníkovou chaloupku. Do světa pohádek je uvedl legendární a dnes už trochu opomíjený Večerníček.