Život u vody je  téma pro předposlední červnový týden. V pondělí se konalo tradiční Rozloučení s předškoláky. Počasí nám nedovolilo akci uskutečnit na zahradě, museli jsme se uchýlit do prostor velké třídy. Nic to však neubralo na dobré náladě a přátelské i trochu dojemné atmosféře celé akce. Přejeme našim předškolákům hodně úspěchů v budoucím životě a všem pevné zdraví. Jinak děti tráví čas převážně na zahradě, hrají si s vodou, tvoří velkoformátové obrazy, kluci se věnují fotbálku, nejmenší tvoří v písku. Všichni společně užíváme léta plnými doušky. V pátek předškoláky čekala ještě jedna akce a tou bylo přespání v MŠ. Původně plánovanou stezku s úkoly jsme sice pro nepřízeň počasí narychlo změnili a poklad ukryli uvnitř školky pěkně pod střechou, ale i přesto jsme si večer s dětmi moc užili.

  Sportovní týden byl celý v pohybu. Děti cvičily s různým neobvyklým náčiním, hrály oblíbené pohybové hry, vyzkoušely si jízdu na skateboardu, tvořily obrázky a výrobky se sportovní tematikou. Ve středu jsme vyrazili na výstavu modelů lodí a letadel na zahradu k manželům Kratochvílovým. Ukázky dálkově ovládaných modelů na bazénu děti úplně uchvátily. Nejvíce snad kačer a hasičský člun s několika stříkačkami, který všechny děti důkladně pokropil. Počasí bylo nádherné, a tak byla malá sprška více než příjemná.  Na děti čekalo také občerstvení, pití a dobrůtky. Dopoledne bylo moc příjemné a už se všichni těšíme na příští setkání. Děkujeme.

  Barevný týden jsme zahájili Bubnováním. Za dětmi přijel opravdový bubeník a učitel hry na bubny a dovezl dětem africké bubny. Děti si ve dvou skupinách vyzkoušely rytmus, intenzitu zvuku, napodobovaly různá zvířátka, hrály hudební hry a hádanky. Dopoledne bylo moc zábavné a už se těšíme na příští lekci. V úterý jsme vyrazili na výlet. Původní cíl cesty, zámek Loučeň, jsme museli kvůli počasí narychlo změnit. Naštěstí ve Starých Hradech nás přivítali s otevřenou náručí. Děti si prohlédly dvě rozsáhlé pohádkové výstavy. Jedna se nacházela ve sklepeních hradu a za druhou se vyškrábaly až na půdu.  Děti tak byly chráněné před vytrvalým deštěm a ještě si užily spoustu legrace a dobrodružství. Výlet se nám moc líbil. Ve velké třídě jsme tento týden oslavovali narozeniny spolužáka Tobíka, děti si užívaly barevného týdne, každý den si hrály s jinou barvičkou. Tatínek spolužačky Violky donesl dětem na ukázku plástev medu. Děti si ho mohly prohlédnout zblízka a samozřejmě i ochutnat sladkou pochoutku. Děkujeme. V pátek plavci ukončili svůj kurz prémiovou dvouhodinovou lekcí. 
  První červnový týden patří již tradičně celý dětem. Vždyť přece prvního června slaví děti svůj svátek. U nás se hrají oblíbené hry, jedí oblíbená jídla, tvoří se samé zábavné výrobky, cvičí se s oblíbeným nářadím a náčiním, zkrátka skoro všechno je v tomto týdnu na přání dětí. Jak už bývá v naší školce zvykem, půjčujeme pro děti skákací hrad. Letos to bylo i s bonusem. Hrad jsme totiž nemuseli hned vrátit, ale děti si mohly zařádit ještě následující den. Náš Den dětí se ani letos neobešel bez nanuků, jahůdek, melounů a samozřejmě bez různých zahradních atrakcí – modelování z domácí modelíny, hod do koše, hod pěnovým projektilem, prolézání strachového tunelu, střelba do terče a podobně. Děti si týden moc užívají a my všichni společně s nimi také. Ve čtvrtek jsme ve velké třídě slavili narozeniny spolužáka Honzíčka.
Poslední květnový týden by ve znamení oslav svátků a narozenin kamarádů. Ve velké třídě jsme měli oslavence hned čtyři, v malé třídě dva. Ve středu přijelo za dětmi divadélko s pohádkou Lvíček a bolavý zoubek. Krásně nám navázali na předchozí přednášku o dentální hygieně. Pohádka byla zábavná i poučná a děti se dobře bavily. Jinak jsme si povídali o zvířátkách a jejich mláďátkách a dozvěděli jsme se od dětí mnoho zajímavých pojmenování. Spoustu zvířátek jsme si nakreslili nebo vyrobili.
Třetí květnový týden patřil dopravě. Děti si povídaly o dopravních prostředcích, dopravních značkách, pravidlech silničního provozu, na dopravní prostředky si hrály, vyráběly je i kreslily. Ve středu se uskutečnila přednáška s dentální hygienistkou a jejími studenty. Děti se dozvěděly mnoho důležitých informací ohledně péče o své zuby, pohrály si se zubatými kamarády plyšáky a vyzkoušely si čistit zuby pod odborným dohledem. Přednáška byla moc zajímavá, zábavná a potřebná. Ve čtvrtek vyrazily velké děti na cyklistický výlet do Konárovic, kde navštívily kamarády z konárovické školky, občerstvily se u nich a pohrály si na jejich krásné zahradě. Menší děti se vypravily na celé dopoledne na zrekonstruované hřiště u OÚ, kde vyzkoušely nové herní prvky. V pátek se uskutečnila další lekce plavání. 
Ve druhém květnovém týdnu jsme se věnovali rodině. Děti si povídaly o svých rodinách, kreslily a vyráběly obrázky se členy rodiny, hodně času jsme trávili společně venku, protože počasí bylo skoro letní. Také jsme oslavili narozeniny spolužáka Adámka z malé třídy.
První květnový týden patřil maminkám a babičkám. V pondělí k nám přijelo divadélko s trojicí pohádek, a pak už jsme všechen čas a snahu věnovali přípravě na sobotní besídku. Děti vyráběly přáníčka a dárečky, tančily, zpívaly, recitovaly. Sobotní besídku jsme si společně s vámi moc užili.
Poslední dubnový týden je v naší MŠ tradičně týdnem Čarodějnickým. V úterý jsme s dětmi podnikli celodenní výlet ke Kostelci nad Černými lesy s edukativním programem – Lesníkův den. Prožili jsme úžasný den v lese v doprovodu čtyř lesníků. Děti les prozkoumaly doslova všemi smysly. Emotivní zážitky střídaly poznávací chvilky i zajímavé hry s lesní tématikou. Počasí nám přálo, a tak se nám skoro ani nechtělo zpátky domů. Děti byly šikovné, samostatné, obratné a vytrvalé. Den jsme si společně moc užili a budeme mít dlouho na co vzpomínat. Ve čtvrtek 28. 4. jsme s dětmi pálili čarodějnice a udělali tím definitivní tečku za zimou. Děti si pochutnaly na buřtíkách, prošly Čarodějnickou stezku s úkoly, na jejímž konci čekal poklad, soutěžily na zahradě v pravých čarodějných disciplínách, vařily kouzelné lektvary, tančily, zúčastnily se přehlídky masek. Počasí nám přálo, a tak jsme strávili společně dopoledne plné zážitků. Děkujeme všem rodičům za přípravu krásných masek.
V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o tom, jak nám do zahrad nakukuje jaro.  Co nového se na zahradě děje, jak rostlinky rostou, každý den o kousíček, které květiny nám právě kvetou. S dětmi jsme hodně tvořili, ve velké třídě si děti společně daly naklíčit hrách a čočku a teď budeme pozorovat, co se bude dít. Také jsme slavili jedny narozeniny a jeden svátek kamarádů z velké třídy.
Velikonoční týden jsme letos zahájili besedou s paní policistkou programem Prevence kriminality v mateřských školách. Děti si mohly prohlédnout policejní auto, výzbroj a výstroj a dokonce si některé součásti mohly i vyzkoušet. A věřte, že to zaujalo nejen kluky. V úterý se konečně po dvou letech covidových uzávěr konala naše tradiční Jarní dílnička s rodiči. Děti si celé dopoledne vyráběly výrobky motivované Velikonocemi a jarem vůbec, shlédly postup pletení pomlázky. Děkujeme rodičům, kteří si pro děti tvoření připravili a přišli v úterý dopoledne mezi nás. Ve čtvrtek byly v naší školce dveře otevřené všem návštěvníkům, malým i velkým. Každý si mohl prohlédnout školku, zeptat se na to, co ho zajímá, nebo si třeba i zavzpomínat na svá léta strávená ve školce, případně zakoupit výrobky , které děti nachystaly na velikonoční jarmark. Den jsme si s vámi moc užili a děkujeme za návštěvu.
Jaro ťuká na vrátka nejen u nás ve školce. Počasí sice ještě trochu zlobí, paní Zima se nechce své vlády vzdát, ale všichni dobře víme, že nemá velké šance a přicházející jaro nezastaví. V tomto týdnu finišujeme s výrobky na náš čtvrteční jarmark, kam jste všichni srdečně zváni. Předškoláci absolvovali zápisy do základních škol – důležitý mezník v životě každého človíčka. V obou třídách se tento týden slavilo. V malé třídě svátek spolužáka Ríši a spolužačky Emičky, ve velké třídě jsme oslavili šesté narozeniny spolužáka Zbyška a  oslavy Emiček jsme si kvůli pátečnímu plavání nechali až na pondělí. Plavci samozřejmě pokračují ve výcviku, tentokrát se učili skok do vody. 
Třídvorský slavík – takové bylo téma dalšího jarního týdne. Hned v pondělí jsme s dětmi navštívili výstavu dinosaurů na zahradě u spolužačky Karolínky. Ve středu se konala přehlídka písniček a básniček s názvem Třídvorský slavík. V průběhu týdne děti vyráběly ptáčky, ptačí hnízda i jinou jarní výzdobu, zatančily si ptačí tanec, oslavily narozeniny spolužáka Kubíka z velké třídy. Plavci se v pátek vyřádili ve vodě a předškoláci pracují na přípravě k zápisu do základních škol.
Čtvrtý březnový týden jsme věnovali přivítání jara a knížkám. V pondělí si děti vyráběly klíče k odemykání jara, v úterý se vydaly na výpravu k Labi s důležitým posláním – utopit paní Zimu, ve středu oslavily narozeniny spolužáka Vincíka, ve čtvrtek navštívily knihovnu ve Třech Dvorech, kde se dozvěděly mnoho zajímavého o knížkách, o jejich historii, výrobě i důležitosti knihoven vůbec. V pátek začal některým dětem kurz plavání, někteří sázeli kytičky v okolí školky a jiní se dostatečně vyřádili na zahrádce. Také si děti z obou tříd vyrobily záložky do knížek a velké děti si troufly dokonce na vlastní leporelo.
Ve třetím březnovém týdnu si děti hrály na dospěláky. Povídali jsme si o tom, kde dospělí lidé pracují, jak pracují a proč vlastně pracují. Děti si zahrály na pekaře, lékaře, policisty, kuchaře, pracovaly s novým programem na interaktivní tabuli a ve velké třídě oslavovaly svátek spolužáka Tomáška.
S pohádkami jsme si hráli i v průběhu druhého březnového týdne. O kohoutkovi a slepičce, O veliké řepě, O Koblížkovi, Hrnečku, vař! – to byly pohádky, které jsme si společně prožili. Ve velké třídě jsme také oslavovali a to hned v pondělí svátek spolužáka Tomíka. Slunečné počasí nás vylákalo k jarním hrátkám venku.
V prvním březnovém týdnu jsme se ocitli ve světě pohádek. Děti si pohádky zahrály, zazpívaly, namalovaly, zacvičily. Třeba tu O veliké řepě, Perníkovou chaloupku, O červené Karkulce, Budku, O Budulínkovi, O šípkové Růžence. Další nálož pohádek nás čeká v příštím týdnu. V malé třídě jsme oslavovali narozeniny spolužáků Adámka a Filípka.