Středa 26.6.2019 patřila našim předškolákům. Den jsme zahájili Pirátskou pohádkou v podání loutkového divadélka. Veselá a poučná pohádka všechny příjemně naladila, a tak jsme mohli plynule přejít k samotnému pasování, kterého se ujal pravý rytíř s mečem. Budoucí školáčci obdrželi pamětní list, poté prošli slavnostní bránou, která vede pomyslně ze školky do školy. Období bezstarostných her, prvních kamarádství a společných zážitků v dětské partě končí a začíná období další, neméně zajímavé a pestré. Přejeme budoucím školákům hladký a úspěšný nový začátek, ať je neopouští hravost a dobrá nálada po celý život, a ať na školku vzpomínají často a rádi! Rodičům přejeme pevné nervy, trpělivost, nadhled a hodně radosti z dětí a s dětmi, které jsou opravdu šikovné! Užijte si prázdniny a s mnohými z Vás se těšíme naviděnou v září!
V úterý 25.6.2019 dopoledne jsme společně s dětmi navštívili manžele Kratochvílovy. Pan Kratochvíl, modelář tělem i duší, nám na zahradě předvedl své překrásné modely v plné parádě. Letadla a letadélka, vrtulníky velké i malé, o každém řekl dětem něco zajímavého. Na bazéně proběhla přehlídka lodí. Čluny, plachetnice, nákladní lodě i hasičský záchranný člun s funkčními stříkačkami zaujaly, osvěžily a pobavily všechny malé návštěvníky. Nemohlo chybět ani sladké občerstvení, a tak spokojenost panovala na všech frontách. Dopoledne se moc povedlo a my děkujeme manželům Kratochvílovým za pečlivou přípravu a bezchybnou organizaci dne! Přehlídka modelů se stala již tradicí a je i jakousi předzvěstí dlouho očekávaných prázdnin.
V pátek 21.6.2019 ukončili malí plaváčci svůj plavecký výcvik ve Vodním světě v Kolíně. S plavčíky se rozloučili pěknými obrázky a básničkou a odnesli si mokré vysvědčení, ale především dobré základy pro pobyt ve vodě a plno společných zážitků.
V úterý 18.6.2019 hned ráno jsme vyrazili autobusem na výlet do ZOO ve Chlebech. Zde jsme si prohlédli nejprve starou ZOO, tu původní, kterou mnozí z Vás již navštívili, a pak jsme se přesunuli do nové. Děti viděly zvířata známá i méně známá, která mohly pozorovat z bezprostřední blízkosti. Hodně zaujali lemuři i se svými mláďátky, hodný gepard, který vypadal jako velký plyšák a samozřejmě opice. Největším lákadlem však byl pár medvědů ušatých, který ve svém ohromném výběhu prováděl veselé kousky. Velké hřiště v nové ZOO zaujalo všechny. Každý se mohl vydovádět podle svého gusta. Vysoký tobogán se třemi zatáčkami vyzkoušeli ti nejodvážnější, lanovka pochopitelně nezklamala, takže ostatní školky téměř neměly šanci, prima byl i houpací had se sedátky pro mnoho zájemců najednou a obří lanový kolotoč. Vaše děti byly moc hodné a šikovné a výlet jsme si společně krásně užili!
Středa 12.6.2019 proběhla v naší školce ve znamení cyklistiky. Malí závodníci si vyzkoušeli slalom na svých strojích u rybníka za školkou, a pak se vydali na okružní jízdu, větší děti podnikly výlet lesem do Konárovic, kde se vyřádily na hřišti a osvěženi nanukem se vrátily zpět do školky. Děkujeme maminkám, které nám pomohly s organizací výletu a všem rodičům za dodání vozidel pro svá dítka! Den se nám moc líbil!
Nafukovací skákací hrad zpestřil dopolední hrátky dětem v úterý 4.6.2019. Počasí vyšlo perfektní, a tak nic nebránilo malým školáčkům vyzout boty a pustit se do skákání! Času bylo dost, a tak se vystřídali všichni, mnozí vytrvalci i opakovaně....
Ve čtvrtek 30.5.2019 se skupina odvážlivců z řad starších dětí vydala reprezentovat naši školku na atletické závody do Vlašimi. Závodům předcházela pečlivá a dlouhodobá příprava pod vedením lektorů z místní tělovýchovné organizace SPV. Děti se zdokonalovaly především v běhu na krátkou trať, štafetovém běhu, dále ve skoku do dálky a hodu tenisovým míčkem. Vlašimský atletický stadion přivítal všechny malé sportovce překrásným počasím jako na objednávku. Děti si odvezly nejen nové zkušenosti a zážitky, ale také ocenění ve formě medailí, poháru a dárkových balíčků.
Ve středu 29.5.2019 oslavily Vaše děti Den dětí. Oslavily ho v přátelském kruhu při společném bubnování na africké bubny Džembe. Pozitivní energie se vznášela nad malými bubeníky, kteří nejprve trochu nesměle, brzy však už odvážněji a s nasazením ovládli každý svůj nástroj. Děti si odnesly nejen novou zkušenost a silný prožitek, ale také se krásně uvolnily a příjemně naladily na celý zbytek dne. U završení našich oslav nesměla chybět ani pravá letní pochoutka v podobě oblíbeného nanuka. A i když nám letos počasí nepřeje, děti si dopoledne moc užily!
30. duben 2019 a s ním neodmyslitelně spjaté pálení čarodějnic, velmi populární lidový zvyk. Místo žáčků přišli v tento den do školky samí malí čarodějové a čarodějky, někteří dokonce nepřišli, ale přiletěli na svých košťatech. Nejprve všichni předvedli své nápadité masky, pak se pustili do míchání kouzelných lektvarů, které vystřídalo opékání buřtíků a jejich konzumace. Průvod vesnicí obohatila stezka čarodějnice Juliány, na které děti plnily různé úkoly a na jejímž konci byl ukrytý sladký poklad. Dopoledne zakončily speciální sportovně - čarodějné disciplíny, po jejichž absolvování obdržel každý účastník zvláštní vysvědčení. Počasí se po pondělním dešti konečně umoudřilo, a tak jsme mohli trávit téměř celé dopoledne venku. Děkujeme rodičům za přípravu masek pro svoje děti a celému personálu za pomoc při organizaci dopoledne!
Od dubna do června 2019 navštěvují nejstarší děti z naší školky plavecké kurzy ve Vodním světě v Kolíně. Nemají za sebou ještě ani polovinu lekcí a už začínají splývat po břiše i po zádech, umí se potopit, pomalu začínají zkoušet první tempa, učí se správně dýchat. Na závěr každé hodiny mají vždy prostor pro řádění a dovádění na toboganu, skluzavce a pod vodotrysky a víme všichni dobře, že děti vodu prostě milují!
Ve středu 17.4.2019, těsně před velikonočními prázdninami, jsme měli Den otevřených dveří. Všichni zájemci si mohli prohlédnout celou školku, nahlédnout i do běžného denního programu dětí, posedět, popovídat, pozeptat se nebo si zakoupit výrobek na našem jarmárku. Návštěvníků přišla spousta a děti moc bavilo ukazovat jim vše, co mají na své školce rády. Nakonec se malí kamarádi shodli na tom, že by dospěláky s chutí přibrali do třídy mezi sebe. Den se nám vydařil a pravděpodobně se stane tradicí do dalších let!
V úterý 16.4.2019 proběhla v naší školce tradiční Velikonoční dílnička. Na šesti stanovištích si děti pod vedením rodičů mohly ozdobit pravé perníčky ve tvaru vajíček, vyrobit roztomilé ovečky, zajíčky, ptáčky, papírové kraslice či shlédnout pletení pomlázky z vrbového proutí. Děti si tvoření moc užily a my děkujeme všem zúčastněným pomocníkům z řad dospělých za perfektní přípravu a pomoc! Bylo nám společně krásně - jarně!
V úterý 9.4.2019 se naše školka vydala na výlet do Kolína. Velké děti navštívily doprvní hřiště, kde si vyzkoušely jízdu na motokárách, dozvěděly se něco o dopravních značkách a základních pravidlech silničního provozu. Malé děti si zatím užívaly jarního sluníčka na centrálním hřišti. Dopoledne se nám moc povedlo!
Ve čtvrtek 21.3.2019 se v naší školce uskutečnila přehlídka malých zpěváků a zpěvaček s názvem TŘÍDVORSKÝ SLAVÍK. Děti ukázaly velkou odvahu a připravenost a odnesly si nejen zážitek ze samostatného vystoupení před celou školkou, ale i novou zkušenost a na památku pěknou medaili a diplom. Děkujeme rodičům za pomoc při nácviku básní a písní a všem dětem za odvahu a nasazení!
Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič! Byla zima mezi náma a teď už je za horama! Hu, hu, hu, jaro už je tu! Tuto a jiné básničky a písničky jste mohli zaslechnout ve středu 20.3.2019 v podání dětí z třídvorské školky u Labe při příležitosti utopení zimy. Počasí nám vyšlo přímo ukázkové, a tak celá dlouhá procházka i oslava příchodu jara nás příjemně jarně naladila a zahřála u srdce.
Maňáskové divadlo Šternberk přijelo pobavit Vaše děti ve středu 20.2.2019 s pásmem známých i méně známých pohádek. Šípková Růženka, Pejsek a kočička a do třetice O zajíčkovi, kohoutkovi a lišce, překrásná scéna a profesionální herecké výkony, to je Divadlélko Šternberk! Děkujeme a těšíme se zase za rok!
V úterý 19.2.2019 se konal v naší školce Masopustní rej. Přehlídku nápaditých masek vystřídal tanec, soutěže, hry, občerstvení i slavnostní přípitek dětským sektem. Dopoledne jsme si moc užili a děkujeme všem rodičům za přípravu krásných masek!
Pohádkový týden v malé třídě - nejmenší děti hrají pohádku Bouda, budka...
Divadélko Kůzle - v pondělí 11.2.2019 do naší školky zavítalo známé a oblíbené Divadélko Kůzle se svou novou pohádkou. Putování žáka Nezbedy všechny nejen pobavilo, ale i poučilo. Děti se aktivně zapojily do děje, zazpívaly si s kytarou a flétnou a dokonce si zopakovaly i počty. Divadélko Kůzle opět nezklamalo a už se těšíme na jeho příští představení!
Divadélko v MŠ - Zpívající koťata - proběhlo v naší školce v pondělí 28.1.2019. Program plný známých i neznámých písniček, roztomilí maňásci a poutavý děj děti doslova uchvátil. Soustředěně dokázaly sledovat celé představení a herecký výkon poprávu odměnily potleskem. Rytmy udávané kytarou rozhýbaly snad všechny přítomné a schválně se zkuste zeptat, jak se Vašim dětem divadélko líbilo...
Ve čtvrtek 10.1.2019 v dopoledních hodinách se z velké třídy naší školky ozývalo vrtání, broušení, bouchání kladiv a nadšené komentáře dětí. Přijela k nám známá a oblíbená dřevíčková dílnička a s ní Marek, Kateřina, voňavé dřevo, vrtačky, kladívka, brusky, upínáky a já nevím, co ještě... Děti se seznámily se dřevem a nástroji k jeho opracování, mohly si vlastníma rukama vyrobit jednoduchou funkční hračku a ihned ji na šikmé ploše i vyzkoušet. A že jim to šlo! Je prima, že v našem přetechnizovaném, digitálním světě se najdou nadšenci, kteří malým dětem dokáží zprostředkovat takový zážitek! Všichni už se těšíme na příští setkání!
Tříkrálová oslava v malé třídě - leden 2019
Velmi děkujeme našim sponzorům, firmě SVUM a KOLI, za finanční a věcné dary! Za poskytnuté prostředky byly dětem zakoupeny hry, hračky a didaktické pomůcky od firmy KLIMI. Dále bychom rádi popřáli všem krásné prožití vánočních svátků, pod stromečkem klid a pravou rodinnou pohodu, veselý Silvestr a v novém roce hlavně pevné zdraví! Kolektiv zaměstnanců MŠ.
Silvestr v MŠ. Ve čtvrtek 20.12.2018 jsme s polečně s dětmi oslavili konec roku. Děti si pochutnaly na slaných i sladkých dobrůtkách, připily si dětským sektem a pak se vyřádily při tanci. Nakonec vyběhly na chvilku ven na zahrádku chytat sněhové vločky, aby jim trochu v bříškách slehly všechny ty pochoutky a udělaly si místo pro dobrý oběd...
Zimní výlet do skanzenu v Přerově nad Labem. V úterý 18.12.2018 jsme se přenesli v čase o mnoho desetiletí zpět. Pravý údiv a zájem v dětských očích vyvolaly všechny exponáty - betlémy, nábytek, nádobí, oblečení, jídla, vánoční stromečky, zvyky - to vše dětem navodilo atmosféru Vánoc v duchu starých tradic. Výlet byl hezký, jen to počasí nám moc nepřálo...
Prosinec je snad v každé školce měsícem besídek a různých setkávání. Ani u nás tomu není jinak. V úterý 11.12. se nám předvedli roztimilí andílci a sněhuláčci z malé třídy. Vánoční básně a koledy doplnili dvěma tanečky. Ve čtvrtek 13.12. odpoledne dostaly příležitost děti z velké třídy, aby ukázaly, co dovedou. A že byly opravdu šikovné! Vystoupení zvládly bez chybičky a všechny přítomné diváky zaujala především krátká divadelní hra Stromeček. Následující pondělí 17.12. patřilo tentokrát babičkám a dědečkům. Sešla se jich v útulné velké třídě pěkná řádka. Děti se opět ukázaly být dobrými zpěváky, recitátory, tanečníky i herci a společné vystoupení bylo po zásluze odměněno potleskem. Dopoledne jsme si všichni společně moc užili.
Vánoční nadílka Pátek 14.12.2018 byl v naší školce skutečně pravý vánoční. Příroda nás obdařila sněhovou nadílkou a po pořádné dávce klouzání a koulování na školní zahradě čekala na děti z obou tříd pod stromečkem závěj dárečků. Radost z nových hraček a pomůcek neznala mezí, děti byly nedočkavé si všechno pořádně osahat a vyzkoušet a jistě se s Vámi o své zážitky také podělily. Dík patří v neposlední řadě i našim sponzorům za finanční a věcné dary, díky nimž měly děti nadílku opravdu štědrou!
Naše školka slaví Advent...
Mikuláš Dne 4.12.2018 dopoledne se děti dočkaly dlouho očekávané a trochu i obávané návštěvy Mikuláše v doprovodu Anděla a Čerta. Děti si připravily obrázky, které osobně předaly čertovi. Zřejmě i v důsledku toho byl zaměstnanec pekelný dobře naladěn a k drobným hříškům dětí shovívavý. Atmosféra vládla přátelská, děti si odnesly sladkou odměnu a Mikuláš s doprovodem si vyslechli pěkné básně i písničky.
Zdobení vánočního stromu v OC Futurum - Dne 28.11.2018 jsme vyrazili ozdobit vánoční stromek do kolínského obchodního centra. Zúčastnili jsme se již druhého ročníku soutěže o nejoriginálněji ozdobený vánoční stromek. Letošní ročník se nese v duchu pohádky O Popelce. Děti s chutí a nadšením vyráběly ozdoby a s ještě větší chutí pomáhaly zdobit. Nikdo se nám v žádném z mnoha obchodů neztratil, prohlédli jsme si ostatní stromky i svátečně vyzdobené výlohy, užili jsme si i vycházku po městě v mrazivém, ale slunečném počasí. Prosíme o Vaše hlasy - hlasovací lístky jsou k dispozici v šatně MŠ, kde je můžete rovnou vložit do připravené krabice. Loňské krásné druhé místo a s ním spojenou peněžitou odměnu jsme využili na návštěvu filmového představení pro celou školku v Kině99 v Kolíně a na nákup knížek pro všechny děti.
Zdobení vánočního stromu před OÚ - Ve čtvrtek 22.11.2018 dopoledne jsme s dětmi ozdobili vánoční strom před Obecním úřadem ve Třech Dvorech. Všechny děti byly zdatnými a horlivými pomocníky. Počasí nám sice letos přálo, přesto voňavý čaj a cukroví z rukou paní starostky každého potěšilo.
Hrátky v solné jeskyni - listopad 2018
Zatím žádné fotky
Jak trávíme čas při čekání na solnou jeskyni...
Co děláme ? Děti z druhé třídy při podzimním tvoření - skupinová práce - listopad 2018. - Malá třída poznává ovoce a zeleninu. - Malá třída tvoří... - Velké děti při vyvrcholení Kamarádského týdne. Velká třída peče perníčky na ozdobení vánočního stromu ve Futuru...
Halloween. Ve čtvrtek 1.11.2018 v naší MŠ řádila strašidla. Celý den zahájil rej masek, následovaly soutěže, tanec a stylové občerstvení. V podvečer se malí odvážlivci sešli na Halloweenské stezce, kde plnili úkoly a po zásluze byli odměňováni hodnými strašidly. Poslední zastavení bylo u kapličky, kde se tančilo a rejdilo v rytmu strašidelných melodií. Třináct nejodvážnějších dětí nakonec nocovalo ve školce. Den se moc vydařil, především díky velké podpoře ze strany rodičů a všech příznivců MŠ.
Letecké ukázky. Dne 22.10.2018 dopoledne jsme s dětmi zhlédli ukázky leteckých modelů v akci. Překrásné slunečné a bezvětrné počasí nám umožnilo tuto neobyčejnou podívanou, která byla pro nás i děti překvapením a zpestřením obyčejné podzimní vycházky. Děkujeme mnohokrát panu Kratochvílovi za čas, který nám všem věnoval a těšíme se na další společné chvíle s ním i jeho úžasnými modely!
Dýňování v MŠ. Dne 18.10.2018 odpoledne proběhlo na zahradě naší školky dýňování s rodiči. Počasí k nám bylo velmi štědré a odpoledne jsme si všichni užili. Vážíme si zájmu rodičů, oceňujeme jejich kreativitu i nadšení pro věc a děkujeme též Obecnímu úřadu Tři Dvory za zajištění dýní! A že se Vám dýně opravdu povedly!!!
Podzimní dílnička. Dne 16.10.2018 dopoledne jsme se opět sešli na tradiční podzimní dílničce. Děti si na pěti stanovištích vyráběly dráčky, dýničky z textilu i zvířátka z kaštanů. Výrobky svých malých šikulů jste mohli obdivovat hned při vyzvedávání...
Koně 25.9.2018. Příjemné, i když poněkud chladné dopoledne, jsme strávili v laskavé společnosti manželů Pavlíčkových a jejich dvou klisen. Děti se vozily na povoze a dozvěděly se mnoho zajímavého o koních a práci na poli.
Broučkiáda. V pondělí 24.9.2018 se konalo tradiční loučení s létem, nazývané též Broučkiáda. Sešlo se plno překrásných masek broučků, pavoučků, berušek, motýlků a jiné havěti z čeledi hmyzu. Společné opékáni buřtíků vystřídaly soutěže, přehlídka masek, tanec a podobné radovánky. Dopoledne jsme si moc užili!
První dny ve školce...
[/su_members]