Naše školka slaví Advent...
Mikuláš Dne 4.12.2018 dopoledne se děti dočkaly dlouho očekávané a trochu i obávané návštěvy Mikuláše v doprovodu Anděla a Čerta. Děti si připravily obrázky, které osobně předaly čertovi. Zřejmě i v důsledku toho byl zaměstnanec pekelný dobře naladěn a k drobným hříškům dětí shovívavý. Atmosféra vládla přátelská, děti si odnesly sladkou odměnu a Mikuláš s doprovodem si vyslechli pěkné básně i písničky.
Zdobení vánočního stromu v OC Futurum - Dne 28.11.2018 jsme vyrazili ozdobit vánoční stromek do kolínského obchodního centra. Zúčastnili jsme se již druhého ročníku soutěže o nejoriginálněji ozdobený vánoční stromek. Letošní ročník se nese v duchu pohádky O Popelce. Děti s chutí a nadšením vyráběly ozdoby a s ještě větší chutí pomáhaly zdobit. Nikdo se nám v žádném z mnoha obchodů neztratil, prohlédli jsme si ostatní stromky i svátečně vyzdobené výlohy, užili jsme si i vycházku po městě v mrazivém, ale slunečném počasí. Prosíme o Vaše hlasy - hlasovací lístky jsou k dispozici v šatně MŠ, kde je můžete rovnou vložit do připravené krabice. Loňské krásné druhé místo a s ním spojenou peněžitou odměnu jsme využili na návštěvu filmového představení pro celou školku v Kině99 v Kolíně a na nákup knížek pro všechny děti.
Zdobení vánočního stromu před OÚ - Ve čtvrtek 22.11.2018 dopoledne jsme s dětmi ozdobili vánoční strom před Obecním úřadem ve Třech Dvorech. Všechny děti byly zdatnými a horlivými pomocníky. Počasí nám sice letos přálo, přesto voňavý čaj a cukroví z rukou paní starostky každého potěšilo.
Hrátky v solné jeskyni - listopad 2018
Jak trávíme čas při čekání na solnou jeskyni...
Co děláme ? Děti z druhé třídy při podzimním tvoření - skupinová práce - listopad 2018. - Malá třída poznává ovoce a zeleninu. - Malá třída tvoří... - Velké děti při vyvrcholení Kamarádského týdne. Velká třída peče perníčky na ozdobení vánočního stromu ve Futuru...
Halloween. Ve čtvrtek 1.11.2018 v naší MŠ řádila strašidla. Celý den zahájil rej masek, následovaly soutěže, tanec a stylové občerstvení. V podvečer se malí odvážlivci sešli na Halloweenské stezce, kde plnili úkoly a po zásluze byli odměňováni hodnými strašidly. Poslední zastavení bylo u kapličky, kde se tančilo a rejdilo v rytmu strašidelných melodií. Třináct nejodvážnějších dětí nakonec nocovalo ve školce. Den se moc vydařil, především díky velké podpoře ze strany rodičů a všech příznivců MŠ.
Letecké ukázky. Dne 22.10.2018 dopoledne jsme s dětmi zhlédli ukázky leteckých modelů v akci. Překrásné slunečné a bezvětrné počasí nám umožnilo tuto neobyčejnou podívanou, která byla pro nás i děti překvapením a zpestřením obyčejné podzimní vycházky. Děkujeme mnohokrát panu Kratochvílovi za čas, který nám všem věnoval a těšíme se na další společné chvíle s ním i jeho úžasnými modely!
Dýňování v MŠ. Dne 18.10.2018 odpoledne proběhlo na zahradě naší školky dýňování s rodiči. Počasí k nám bylo velmi štědré a odpoledne jsme si všichni užili. Vážíme si zájmu rodičů, oceňujeme jejich kreativitu i nadšení pro věc a děkujeme též Obecnímu úřadu Tři Dvory za zajištění dýní! A že se Vám dýně opravdu povedly!!!
Podzimní dílnička. Dne 16.10.2018 dopoledne jsme se opět sešli na tradiční podzimní dílničce. Děti si na pěti stanovištích vyráběly dráčky, dýničky z textilu i zvířátka z kaštanů. Výrobky svých malých šikulů jste mohli obdivovat hned při vyzvedávání...
Koně 25.9.2018. Příjemné, i když poněkud chladné dopoledne, jsme strávili v laskavé společnosti manželů Pavlíčkových a jejich dvou klisen. Děti se vozily na povoze a dozvěděly se mnoho zajímavého o koních a práci na poli.
Broučkiáda. V pondělí 24.9.2018 se konalo tradiční loučení s létem, nazývané též Broučkiáda. Sešlo se plno překrásných masek broučků, pavoučků, berušek, motýlků a jiné havěti z čeledi hmyzu. Společné opékáni buřtíků vystřídaly soutěže, přehlídka masek, tanec a podobné radovánky. Dopoledne jsme si moc užili!
První dny ve školce...
[/su_members]