Ve čtvrtek 21.3.2019 se v naší školce uskutečnila přehlídka malých zpěváků a zpěvaček s názvem TŘÍDVORSKÝ SLAVÍK. Děti ukázaly velkou odvahu a připravenost a odnesly si nejen zážitek ze samostatného vystoupení před celou školkou, ale i novou zkušenost a na památku pěknou medaili a diplom. Děkujeme rodičům za pomoc při nácviku básní a písní a všem dětem za odvahu a nasazení!
Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič! Byla zima mezi náma a teď už je za horama! Hu, hu, hu, jaro už je tu! Tuto a jiné básničky a písničky jste mohli zaslechnout ve středu 20.3.2019 v podání dětí z třídvorské školky u Labe při příležitosti utopení zimy. Počasí nám vyšlo přímo ukázkové, a tak celá dlouhá procházka i oslava příchodu jara nás příjemně jarně naladila a zahřála u srdce.
Maňáskové divadlo Šternberk přijelo pobavit Vaše děti ve středu 20.2.2019 s pásmem známých i méně známých pohádek. Šípková Růženka, Pejsek a kočička a do třetice O zajíčkovi, kohoutkovi a lišce, překrásná scéna a profesionální herecké výkony, to je Divadlélko Šternberk! Děkujeme a těšíme se zase za rok!
V úterý 19.2.2019 se konal v naší školce Masopustní rej. Přehlídku nápaditých masek vystřídal tanec, soutěže, hry, občerstvení i slavnostní přípitek dětským sektem. Dopoledne jsme si moc užili a děkujeme všem rodičům za přípravu krásných masek!
Pohádkový týden v malé třídě - nejmenší děti hrají pohádku Bouda, budka...
Divadélko Kůzle - v pondělí 11.2.2019 do naší školky zavítalo známé a oblíbené Divadélko Kůzle se svou novou pohádkou. Putování žáka Nezbedy všechny nejen pobavilo, ale i poučilo. Děti se aktivně zapojily do děje, zazpívaly si s kytarou a flétnou a dokonce si zopakovaly i počty. Divadélko Kůzle opět nezklamalo a už se těšíme na jeho příští představení!
Divadélko v MŠ - Zpívající koťata - proběhlo v naší školce v pondělí 28.1.2019. Program plný známých i neznámých písniček, roztomilí maňásci a poutavý děj děti doslova uchvátil. Soustředěně dokázaly sledovat celé představení a herecký výkon poprávu odměnily potleskem. Rytmy udávané kytarou rozhýbaly snad všechny přítomné a schválně se zkuste zeptat, jak se Vašim dětem divadélko líbilo...
Ve čtvrtek 10.1.2019 v dopoledních hodinách se z velké třídy naší školky ozývalo vrtání, broušení, bouchání kladiv a nadšené komentáře dětí. Přijela k nám známá a oblíbená dřevíčková dílnička a s ní Marek, Kateřina, voňavé dřevo, vrtačky, kladívka, brusky, upínáky a já nevím, co ještě... Děti se seznámily se dřevem a nástroji k jeho opracování, mohly si vlastníma rukama vyrobit jednoduchou funkční hračku a ihned ji na šikmé ploše i vyzkoušet. A že jim to šlo! Je prima, že v našem přetechnizovaném, digitálním světě se najdou nadšenci, kteří malým dětem dokáží zprostředkovat takový zážitek! Všichni už se těšíme na příští setkání!
Tříkrálová oslava v malé třídě - leden 2019
Velmi děkujeme našim sponzorům, firmě SVUM a KOLI, za finanční a věcné dary! Za poskytnuté prostředky byly dětem zakoupeny hry, hračky a didaktické pomůcky od firmy KLIMI. Dále bychom rádi popřáli všem krásné prožití vánočních svátků, pod stromečkem klid a pravou rodinnou pohodu, veselý Silvestr a v novém roce hlavně pevné zdraví! Kolektiv zaměstnanců MŠ.
Silvestr v MŠ. Ve čtvrtek 20.12.2018 jsme s polečně s dětmi oslavili konec roku. Děti si pochutnaly na slaných i sladkých dobrůtkách, připily si dětským sektem a pak se vyřádily při tanci. Nakonec vyběhly na chvilku ven na zahrádku chytat sněhové vločky, aby jim trochu v bříškách slehly všechny ty pochoutky a udělaly si místo pro dobrý oběd...
Zimní výlet do skanzenu v Přerově nad Labem. V úterý 18.12.2018 jsme se přenesli v čase o mnoho desetiletí zpět. Pravý údiv a zájem v dětských očích vyvolaly všechny exponáty - betlémy, nábytek, nádobí, oblečení, jídla, vánoční stromečky, zvyky - to vše dětem navodilo atmosféru Vánoc v duchu starých tradic. Výlet byl hezký, jen to počasí nám moc nepřálo...
Prosinec je snad v každé školce měsícem besídek a různých setkávání. Ani u nás tomu není jinak. V úterý 11.12. se nám předvedli roztimilí andílci a sněhuláčci z malé třídy. Vánoční básně a koledy doplnili dvěma tanečky. Ve čtvrtek 13.12. odpoledne dostaly příležitost děti z velké třídy, aby ukázaly, co dovedou. A že byly opravdu šikovné! Vystoupení zvládly bez chybičky a všechny přítomné diváky zaujala především krátká divadelní hra Stromeček. Následující pondělí 17.12. patřilo tentokrát babičkám a dědečkům. Sešla se jich v útulné velké třídě pěkná řádka. Děti se opět ukázaly být dobrými zpěváky, recitátory, tanečníky i herci a společné vystoupení bylo po zásluze odměněno potleskem. Dopoledne jsme si všichni společně moc užili.
Vánoční nadílka Pátek 14.12.2018 byl v naší školce skutečně pravý vánoční. Příroda nás obdařila sněhovou nadílkou a po pořádné dávce klouzání a koulování na školní zahradě čekala na děti z obou tříd pod stromečkem závěj dárečků. Radost z nových hraček a pomůcek neznala mezí, děti byly nedočkavé si všechno pořádně osahat a vyzkoušet a jistě se s Vámi o své zážitky také podělily. Dík patří v neposlední řadě i našim sponzorům za finanční a věcné dary, díky nimž měly děti nadílku opravdu štědrou!
Naše školka slaví Advent...
Mikuláš Dne 4.12.2018 dopoledne se děti dočkaly dlouho očekávané a trochu i obávané návštěvy Mikuláše v doprovodu Anděla a Čerta. Děti si připravily obrázky, které osobně předaly čertovi. Zřejmě i v důsledku toho byl zaměstnanec pekelný dobře naladěn a k drobným hříškům dětí shovívavý. Atmosféra vládla přátelská, děti si odnesly sladkou odměnu a Mikuláš s doprovodem si vyslechli pěkné básně i písničky.
Zdobení vánočního stromu v OC Futurum - Dne 28.11.2018 jsme vyrazili ozdobit vánoční stromek do kolínského obchodního centra. Zúčastnili jsme se již druhého ročníku soutěže o nejoriginálněji ozdobený vánoční stromek. Letošní ročník se nese v duchu pohádky O Popelce. Děti s chutí a nadšením vyráběly ozdoby a s ještě větší chutí pomáhaly zdobit. Nikdo se nám v žádném z mnoha obchodů neztratil, prohlédli jsme si ostatní stromky i svátečně vyzdobené výlohy, užili jsme si i vycházku po městě v mrazivém, ale slunečném počasí. Prosíme o Vaše hlasy - hlasovací lístky jsou k dispozici v šatně MŠ, kde je můžete rovnou vložit do připravené krabice. Loňské krásné druhé místo a s ním spojenou peněžitou odměnu jsme využili na návštěvu filmového představení pro celou školku v Kině99 v Kolíně a na nákup knížek pro všechny děti.
Zdobení vánočního stromu před OÚ - Ve čtvrtek 22.11.2018 dopoledne jsme s dětmi ozdobili vánoční strom před Obecním úřadem ve Třech Dvorech. Všechny děti byly zdatnými a horlivými pomocníky. Počasí nám sice letos přálo, přesto voňavý čaj a cukroví z rukou paní starostky každého potěšilo.
Hrátky v solné jeskyni - listopad 2018
Jak trávíme čas při čekání na solnou jeskyni...
Co děláme ? Děti z druhé třídy při podzimním tvoření - skupinová práce - listopad 2018. - Malá třída poznává ovoce a zeleninu. - Malá třída tvoří... - Velké děti při vyvrcholení Kamarádského týdne. Velká třída peče perníčky na ozdobení vánočního stromu ve Futuru...
Halloween. Ve čtvrtek 1.11.2018 v naší MŠ řádila strašidla. Celý den zahájil rej masek, následovaly soutěže, tanec a stylové občerstvení. V podvečer se malí odvážlivci sešli na Halloweenské stezce, kde plnili úkoly a po zásluze byli odměňováni hodnými strašidly. Poslední zastavení bylo u kapličky, kde se tančilo a rejdilo v rytmu strašidelných melodií. Třináct nejodvážnějších dětí nakonec nocovalo ve školce. Den se moc vydařil, především díky velké podpoře ze strany rodičů a všech příznivců MŠ.
Letecké ukázky. Dne 22.10.2018 dopoledne jsme s dětmi zhlédli ukázky leteckých modelů v akci. Překrásné slunečné a bezvětrné počasí nám umožnilo tuto neobyčejnou podívanou, která byla pro nás i děti překvapením a zpestřením obyčejné podzimní vycházky. Děkujeme mnohokrát panu Kratochvílovi za čas, který nám všem věnoval a těšíme se na další společné chvíle s ním i jeho úžasnými modely!
Dýňování v MŠ. Dne 18.10.2018 odpoledne proběhlo na zahradě naší školky dýňování s rodiči. Počasí k nám bylo velmi štědré a odpoledne jsme si všichni užili. Vážíme si zájmu rodičů, oceňujeme jejich kreativitu i nadšení pro věc a děkujeme též Obecnímu úřadu Tři Dvory za zajištění dýní! A že se Vám dýně opravdu povedly!!!
Podzimní dílnička. Dne 16.10.2018 dopoledne jsme se opět sešli na tradiční podzimní dílničce. Děti si na pěti stanovištích vyráběly dráčky, dýničky z textilu i zvířátka z kaštanů. Výrobky svých malých šikulů jste mohli obdivovat hned při vyzvedávání...
Koně 25.9.2018. Příjemné, i když poněkud chladné dopoledne, jsme strávili v laskavé společnosti manželů Pavlíčkových a jejich dvou klisen. Děti se vozily na povoze a dozvěděly se mnoho zajímavého o koních a práci na poli.
Broučkiáda. V pondělí 24.9.2018 se konalo tradiční loučení s létem, nazývané též Broučkiáda. Sešlo se plno překrásných masek broučků, pavoučků, berušek, motýlků a jiné havěti z čeledi hmyzu. Společné opékáni buřtíků vystřídaly soutěže, přehlídka masek, tanec a podobné radovánky. Dopoledne jsme si moc užili!
První dny ve školce...
[/su_members]